2013.06.01 – DcH Hadsund

Kredskonkurrencer:


 

Lokalkonkurrencer:


Kredskonkurrence i DcH Hadsund d. 1. juni 2013

Klasse C

Plac. Hundefører Hund Race Klub Tid Point
1 Simone Holdensgaard Flec Dalmatiner Sæby 20.00 147.25
2 Kim Svendsen Max Schæfer Sæby 20.00 140.85
3 Morten Quorning Walther Labrador blanding Langå 20.00 133.20
4 Tom Klindt Cocio Labrador bl. Han Herred 20.00 124.85
5 Gitte Nielsen ayla Goldenretriver Han Herred 12.00 122.00
6 Henriette Ahrenkiel Bella Labrador Odder 10.00 119.25
7 Kaj Erik Madsen Cæsar Labrador Nibe 8.00 117.25
8 Michael Nørbak Tietze lady Labrador Sæby 0.60 115.85
9 Mia Andersen Hector Boxer Hadsund 20.00 105.50
10 Henrik Lund Lady Labrador Brønderslev 0 91.00
11 Camilla Brasted Alonzo Australsk Kelpie Hjørring 16.00 87.75
12 Diana Søborg Saga Labrador retriever Brønderslev 16.00 76.35
13 Inge Lise Bøgelund Ayo Labrador Langå 20.00 70.80
14 Pernille Jensen Tjok Engelsk Springer Spaniel Arden 0 64.00
15 Leif Otte Molly Labrador retriever Langå 0.60 30.60
# Sarah Lykke Hedestrand Hottie Australian shepherd Viborg 0 0
# Anne Askgaard Dina Blanding Odder 0 0
# Tine Persson Sommer Japansk spids Sæby 0 0

Klasse B

Plac. Hundefører Hund Race Klub Spor Runder Point
1 Connie Clausen Vegas Australsk Kelpie Bording 41.40 25.00 181.50
2 Martin Nielsen futte Golden retriever Hjørring 43.50 25.00 175.45
3 Susanne Gade Mille Golden Retriever Dronninglund 30.00 15.00 169.30
4 Hanne Sten Hansen Troja Labrador retriever Nibe 38.40 6.25 167.60
5 Ingeborg Henriksen Eicha Malinois Viborg 35.40 23.75 163.70
6 Jette Børgesen Bastian Blanding Vesthimmerland 42.30 7.50 157.10
7 Ulrik Hosbond Buddy Border/Breton Vesthimmerland 33.90 20.00 156.35
8 Pernille Kristensen Cato Schæfer Nr. Snede 8.40 20.00 142.40
9 Knud Skovsende Tika Dansk Spids Århus 42.30 20.00 139.35
10 Kristian Specht Bella Golden Retriever Køge 26.25 0 135.05
11 Jannik Lund Freja Labrador Skagen 30.00 2.50 132.90
12 Camilla Carmen Christensen Milo Border Collie Holstebro 26.40 7.50 130.50
13 Bjarne Erling Christiansen Lancelot Collie Lindholm 6.90 25.00 127.70
14 Anders Zinckwulff Molly Cocker Spaniel Hadsund 31.50 7.50 125.60
15 Hanne Pedersen Nici Schæfer Hadsund 8.40 20.00 110.40
16 Kurt S. Sørensen Kenzo Norsk Buhund Nibe 15.00 5.00 110.00
17 Claus Broch Christensen Luna Labrador retriever Vesthimmerland 7.50 0 107.45
18 Lone Musaeus Fiffig Flat Coated Retriever Hadsund 29.40 10.00 106.50
19 Hans Kristian Kristensen Brina Groenendal Randers 18.00 15.00 106.50
20 Dan Frisk Nysom monic Labrador Svenstrup 0.30 5.00 106.30
21 Knud-Erik Johansen Kato Schæfer Vesthimmerland 3.00 5.00 100.80
22 Malene Kær ciko Schæfer Mariager 13.50 2.50 85.10
23 Heidi Voetmann Bella Blanding Kongerslev 31.50 0.50 82.50
24 Kim Nielsen Kato Golden Retriver Langå 1.50 3.75 82.15
25 Inge Lise Pedersen Sussi Labrador Bjerringbro 18.60 5.00 80.70
26 Hanne Søgaard Chilli Schapendoes Risskov 0 20.00 75.20
27 Pia Reintoft Eddie Bl. Labrador retriever/Toller Nibe 8.40 6.25 60.65
# Karen Margrete Balle Aslan Australsk Kelpie Langå 0 0 0
# Mogens Weber Molly Golden Retriever Nibe 0 0 0

Klasse A

Plac. Hundefører Hund Race Klub Spor Runder Point
1 Jane Aaquist Eriksen vaks Labrador Langå 59.10 46.90 261.80
2 Kurt Jensen Hobby Fauerskov Border blanding Thisted 74.75 27.75 238.40
3 Ellen Barkholt Rasmussen Gaia Schæfer Viborg 66.25 46.60 233.75
4 Gitte Gehrt Samson Golden Retriever Hjørring 48.10 48.10 224.80
5 Kirsten Liss Gaia Golden Retriever Århus 62.40 37.00 219.05
6 Poul Graversen Merlot Labrador Hjørring 58.00 22.90 217.60
7 Eva Ulsø Cheddar Nova Scotia Duck Tolling Retri Bording 51.75 13.50 214.50
8 Poul Verner Jensen Samson Labrador Langå 55.25 22.50 211.70
9 Alice Munch Oswald Labrador Langå 51.10 6.00 204.80
10 Susanne Hvid Tido Labrador Langå 16.00 46.00 192.15
11 Kurt Nielsen Andy Border Collie Nibe 19.85 55.00 187.55
12 Annette Juul Pedersen Dina Labrador Galten 26.25 54.10 179.60
13 Catja Pedersen Cocio Cocker Spaniel Silkeborg 33.40 15.50 174.90
14 Jan de Rosche Anton Blanding Springer sp/lab Nibe 23.50 19.00 174.80
15 Stig Harald Sturle Finstad Bobby Flat Coaded Retriever Mariager 47.25 0.90 126.15
16 Brian Pedersen Sally Schæfer Skagen 0.55 21.00 89.00
# Erik Eriksen Jeppe Labrador retriever Aalborg 0 0 0
# Torben Bisgaard Christensen Nero Labrador Støvring 0 0 0

Resultater publiceret med DcH beregner program d. 1. juni 2013
http://software.dch-lemvig.dk

Nye indlæg